Strategie generowania leadów B2C, cz. 1

B2C odnosi się do procesu sprzedaży firm lub przedsiębiorstw indywidualnym konsumentom. Mogą to być konsumenci kupujący ubrania, perfumy lub zapisujący się na kursy lub usługi w Twojej firmie. W zależności od rodzaju działalności musisz mieć określone podejście do budowania świadomości marki. Następnym krokiem do rozpoczęcia sprzedaży jest generowanie leadów.  Generowanie leadów B2C  polega na znalezieniu nowych potencjalnych klientów zainteresowanych Twoim produktem, zaangażowaniu ich, a następnie przekształceniu ich w potencjalnego nabywcę. 

Potrzebujesz leadów B2B? Poznaj sposoby na generowanie leadów B2B.

Strategie generowania leadów B2C

Skuteczne generowanie leadów B2C jest wynikiem twoich strategii, które rezonują z twoją grupą docelową. Dostosowując te strategie w taki sposób, aby odbiorcy zamieniali się w potencjalnych nabywców, można zauważyć znaczny wzrost sprzedaży. Strategie te mogą zarówno realizować cele krótkoterminowe, jak i budować potok potencjalnych klientów w Twojej firmie.

Używaj treści bramkowych

Treści bramkowane to sposób na dostarczenie cennych informacji w zamian za dane klienta. Tutaj klienci mają podać szczegóły w zamian za lepszy obraz produktu, który chcą kupić. Ta technika pomaga w identyfikacji i ukierunkowaniu potencjalnych klientów. Korzystanie z treści bramkowanych jest wypróbowaną i sprawdzoną taktyką od ponad dekady, a wielu ekspertów ds. marketingu nadal ją przysięga.

Twórz treści wideo

Wyraźna treść zawsze stoi na czele strategii generowania leadów. Jednak w dzisiejszych czasach ludzie docierają również do swoich klientów w formie filmów. Czy Twoi klienci mają zamieszanie z produktem? A czy masz rozwiązanie ich problemów? 

Jeśli tak jest, przedstaw rozwiązanie problemu w serii filmów. W dzisiejszych czasach ludzie spędzają więcej czasu w Internecie. Spośród wszystkich form treści, które konsumują klienci, wideo znajduje się na szczycie listy. Na przykład  85% osób  w Stanach Zjednoczonych korzystających z Internetu oglądało treści wideo online. 

Poniżej znajdują się najpopularniejsze kategorie filmów w YouTube. Jeśli Twój produkt/usługa należą do którejkolwiek z tych kategorii, od razu zacznij wykorzystywać moc treści wideo!

 • Śmieszne zwierzęta
 • Przewodniki po grach wideo
 • Poradniki i samouczki
 • Recenzje produktu
 • Plotki o celebrytach
 • Vlogi
 • Filmy komediowe/szkicowe
 • Zaciągi handlowe
 • Rozpakowywanie filmów
 • Filmy edukacyjne

Wysiłki na tworzenie przydatnych samouczków wideo nie pójdą na marne. Ponadto wizualna reprezentacja pomysłu działa znacznie lepiej niż treść pisemna. 

Teraz, gdy Twoim celem końcowym jest generowanie potencjalnych klientów, umieść wezwanie do działania (wezwanie do działania) na końcu filmu. Na przykład możesz poprosić widzów o komentowanie ich pytań. Możesz też poprosić ich o odwiedzenie strony produktu. Innym sposobem na generowanie leadów i angażowanie widzów jest poproszenie ich o udział w ankiecie. 

Marketing treści i SEO

Każdy marketer zna pojęcie content marketingu. Ale tylko nieliczni wiedzą, jak skutecznie z niego korzystać. Dokładne, wyraźne i wartościowe treści mają kluczowe znaczenie dla strategii generowania leadów B2C. Marketerzy muszą tworzyć treści, które trafiają do właściwych odbiorców i utrzymują ich zaangażowanie przez cały czas. Klientów przyciągają spójne, natychmiastowe i wartościowe treści, a nie treści, które są nijakie i wypełniają strony. Musisz usunąć nadmiarowość i dodać tylko niezbędne informacje. 

Twoim celem powinno być przyciągnięcie docelowych użytkowników, zaangażowanie ich, uczynienie ich rzecznikami Twojej marki i zdobycie zaufania klientów.

Również SEO jest nieuniknioną częścią content marketingu. Jakość treści SEO ma znaczenie w generowaniu lepszych leadów. Rankingi w wyszukiwarkach mogą prowadzić do wzrostu ruchu organicznego. Chociaż SEO może być częścią Twojej długoterminowej strategii generowania leadów, pomaga tworzyć ślady w świecie internetowym. To jest coś, co odróżnia SEO od płatnych kampanii reklamowych. Chociaż możesz uzyskać natychmiastowy zwrot z inwestycji w płatne kampanie, SEO zwiększa widoczność Twojej witryny, co z kolei generuje więcej potencjalnych klientów i klientów. 

Oto niektóre z najlepszych praktyk w zakresie content marketingu i SEO w zakresie optymalizacji witryny pod kątem generowanie leadów B2C.

 • Używaj słów kluczowych strategicznie. Na przykład, jeśli sprzedajesz książki, terminy takie jak „najlepsze książki dla dzieci” mogą być odpowiednie dla Twoich stron produktów/kategorii. 
 • Używaj znaczników danych, aby pomóc wyszukiwarkom zidentyfikować Twoje treści. Na przykład produkty, przepisy kulinarne, artykuły z wiadomościami, listy i poradniki to popularne znaczniki danych na stronach.
 • Promuj swój produkt w witrynach z recenzjami produktów i na internetowych platformach handlowych.
 • Rozpowszechniaj swoje treści w mediach społecznościowych, aby osoby z odpowiednim zainteresowaniem dowiedziały się o Twoich produktach/usługach.

personalizacja e-mail marketingu

Jeśli spojrzysz z punktu widzenia odbiorcy, otrzymanie niepowiązanego e-maila może być denerwujące. Stąd pochodzi koncepcja personalizacji.

Spersonalizowane wiadomości e-mail zwiększają  współczynniki otwarć o prawie 328%, a współczynniki kliknięć o 543% . Mały gest, taki jak dodanie imienia odbiorcy, może znacznie przyczynić się do pielęgnowania Twoich leadów.

Oto, w jaki sposób możesz spersonalizować komunikację e-mailową z potencjalnymi klientami.

 • Użyj automatyzacji, aby wysłać odpowiedź, gdy ktoś zarejestruje się w celu otrzymywania biuletynów lub informacji o produkcie. Ludzie oczekują komunikacji od marek, gdy podają swój adres e-mail. 
 • Segmentuj leady B2C na podstawie ich zainteresowań. 
 • Spersonalizuj wiersz tematu.
 • Co najmniej raz zamieść nazwę i organizację odbiorcy lub inne istotne dane osobowe w tekście głównym. 
 • Nie bombarduj swoich potencjalnych klientów e-mailami każdego dnia. Zmniejszy to ich zainteresowanie Twoją marką/produktem/usługami.
 • Wybierz odpowiedni czas na wysłanie e-maili. Możesz to ocenić za pomocą oprogramowania do automatyzacji marketingu. Pakiet do automatyzacji marketingu e-mailowego śledzi różne wskaźniki kampanii e-mail, takie jak współczynniki otwarć, kliknięcia linków, czas, lokalizacja, współczynniki odrzuceń itp. Wszystko, co musisz zrobić, to zidentyfikować czas, w którym współczynniki otwarć wiadomości e-mail są największe.
 • Zoptymalizuj pocztę e-mail pod kątem urządzeń mobilnych.
 • Połącz odpowiednie strony produktów w swoich e-mailach. Nie przekierowuj swoich leadów za każdym razem na stronę główną. 

Źródło: https://www.leadsquared.com/b2c-lead-generation/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *