Jak generować leady, żeby pozyskać nowych klientów

Jak generować leady, żeby pozyskać nowych klientów

 

Każdy biznes, żeby osiągać wymierne korzyści potrzebuje bazy klientów. Dzięki zastosowanie kilku prostych wskazówek, ilość zadowolonych klientów będzie rosła, co zwiększy przychody naszej firmy. Dlatego warto je zapamiętać.

 

Ważne jest, aby zachować wgląd w to, kim jest Twój typowy klient i czego potrzebuje. Odwiedzaj osobiście kupujących co najmniej raz na kwartał, a najlepiej co miesiąc, aby mieć pewność, że Twoja wiadomość pozostanie świeża i trafna dla odbiorców

 • Zbuduj pozycję w swojej przestrzeni działalności:

Treści wychodzące to świetny sposób, aby to zrobić; twórz treści, które nawet nie wspominają o twoim produkcie, ale mają charakter edukacyjny i po prostu zawierają Twoje logo. Ustanowienie marki jako takiej, na której rynek oczekuje wiedzy i wiedzy, zapewnia doskonałą rozpoznawalność marki.

 •     Bądź precyzyjny:  

 Nie możesz być wszystkim dla wszystkich ludzi. W dzisiejszych czasach Twoja wiadomość i treść muszą być bardzo trafne, aby potencjalni klienci mogli to zauważyć. Staraj się kierować reklamy do określonych segmentów rynku za pomocą różnych źródeł przekazu, zamiast stosować podejście uniwersalne.    

 • Skoncentruj się na jakości, a nie na ilości:    

Możesz mieć setki postów na blogu, ale jeśli żaden z nich nie jest interesujący ani wciągający, są one nieistotne. Jeden cenny utwór jest wart 10 nieistotnych, więc skup się na bardzo trafnych treściach, które angażują odbiorców – być może są to najważniejsze wskazówki dotyczące generowania potencjalnych klientów.

 • Jeśli Twoje treści są wartościowe, czytelnicy udostępnią je:

To jeden z powodów, dla których jakość jest tak ważna. Poszukaj sposobów na tworzenie treści wyróżniających się z tłumu. Jeśli sprawi, że czytelnik powie „wow”, chętniej się nim podzielą, zwiększając zasięg twoich treści i dostarczając nowych potencjalnych klientów.

Jest to jedna z najważniejszych strategii marketingowych lead generation. Wyższe poziomy zaangażowania oznaczają więcej wygenerowanych leadów. Nieangażowani potencjalni klienci nie dokonują konwersji, więc skoncentruj się przede wszystkim na ich zaangażowaniu, a reszta sama się zajmie.

 • Bądź strategiczny w e-mail marketingu – nie spamuj

E-mail marketing jest nadal jedną z najważniejszych i najbardziej przydatnych technik pozyskiwania potencjalnych klientów. Ale przy dzisiejszej liczbie wysyłanych e-maili potencjalni klienci mają się na baczności, a jeśli je przeładujesz, zrezygnują z subskrypcji, będą jasne i proste. Strzelaj do nie więcej niż jednego e-maila co tydzień – najlepiej co dwa tygodnie.

 • Zaplanuj ścieżkę kupującego.

Ważne jest, aby zrozumieć etapy, przez które przechodzi kupujący, od uświadomienia sobie, że mają taką potrzebę, aż po wybór produktu lub usługi spełniających tę potrzebę. Zidentyfikuj każdy etap, przez który przechodzą podczas podróży – będziesz go potrzebować do skutecznego tworzenia treści.
Po zrozumieniu każdego etapu ścieżki kupującego i tym, co potencjalny klient powinien wiedzieć lub zrozumieć przed przejściem do następnego, możesz utworzyć treści, które konkretnie dostarczają niezbędnych informacji do postępu potencjalnych klientów do następnego etapu.

 • Embrace marketing wielokanałowy:

Kanały komunikacji są jak płatki śniegu – nie ma dwóch identycznych. Dotyczy to również sposobu uzyskiwania informacji. Niektórzy lubią media społecznościowe, podczas gdy inni wolą czytać e-maile lub oglądać filmy. Upewnij się, że obejmiesz całe spektrum, prezentując treści w różnych formatach.

 • Posiadaj mechanizm wyrażania zgody na e-mail:

Najszybszym sposobem na utratę potencjalnej rezygnacji z subskrypcji jest nawiązanie z nimi kontaktu poprzez wysyłanie niechcianego spamu. Zezwolenie im na włączenie się gwarantuje, że reklamujesz się wśród potencjalnych klientów, którzy są naprawdę zainteresowani, aby usłyszeć, co masz do powiedzenia.

 

 • Dołącz do wiadomości e-mail linki do znajomego:

Zakładając, że już stworzyłeś wartościowe treści i jesteś teraz gotowy, aby je udostępnić, daj swoim odbiorcom sposób na podzielenie się nimi z kolegami i przyjaciółmi. To świetna forma marketingu.

 • Test A / B… i rób to często:Nigdy nie zakładaj, że osiągnąłeś doskonałość i nie musisz dalej się rozwijać. Trendy się zmieniają, podobnie jak potrzeby rynku. A / B często sprawdzaj tematy wiadomości e-mail, treści wiadomości e-mail i strony docelowe, aby potwierdzić, że jesteś na dobrej drodze lub powiadomić Cię o potrzebie poprawnego kursu.

 

 • Korzystaj z mediów społecznościowych każdego dnia:To miejsce, w którym ludzie szukają obecnie informacji, i świetnie nadaje się do generowania potencjalnych klientów online. Po ustanowieniu autorytetu w swojej przestrzeni (patrz wyżej) powinieneś obserwować stały rozwój mediów społecznościowych. Jeśli to możliwe, staraj się publikować codziennie – na każdej używanej platformie – a jeśli nie możesz, staraj się publikować co najmniej trzy posty tygodniowo.
 • Odpowiadaj na komentarze w mediach społecznościowych:

Interakcja z mediami społecznościowymi jest dialogiem dwukierunkowym, dlatego ważne jest, aby odpowiadać na komentarze zamieszczone bezpośrednio w witrynie lub pod postami. Umocni twoją reputację jako marki, która naprawdę inwestuje w swoich klientów.

 • Zmiksuj swoją wiadomość i ton na różnych platformach społecznościowych:

Staraj się na różnorodność w marketingu społecznościowym. Jest to o wiele bardziej skuteczne niż powielanie tego samego komunikatu i tonu we wszystkich kanałach. Rozmowa na Facebooku powinna z natury różnić się od LinkedIn, więc nie spiesz się.

 • Współdziałaj z wpływowymi osobami z branży:

Zidentyfikuj i komunikuj się z nimi w mediach społecznościowych. Skontaktuj się z nimi bezpośrednio i poproś o współtworzenie z nimi treści, które opublikują na swoich stronach. Ciesz się zatem możliwością docierania do obserwujących za pomocą treści, o których wiesz, że będą chcieli z nich korzystać.

 • Sformatuj poprawnie tagi tytułu strony:

Powinieneś postąpić zgodnie z tym formatem: Podstawowe słowo kluczowe – drugie słowo kluczowe | Marka. I pamiętaj, aby nie przekraczać 60 znaków.

 • Ogranicz opis strony do 160 znaków:

Jeśli przekroczysz 160 znaków, niektóre z twoich opisów zostaną obcięte w wynikach wyświetlanych przez wyszukiwarkę.

 • Podziel się opiniami klientów:

Możesz utworzyć szablon strony internetowej, który pozwoli Ci dołączyć referencje na dole różnych stron. Jest to bardziej skuteczne niż posiadanie dedykowanej strony z referencjami, ponieważ czytelnicy będą je częściej widzieć i nie będą celowo szukali ich, aby poznać reputację Twojej firmy wśród klientów.

 • Jeśli to możliwe, używaj przycisków lub klikalnych obrazów w swoich wezwaniach do działania zamiast tekstu w hiperłączu w akapicie. Zrób wszystko, aby go wyskoczyć, na przykład użyj przycisku o kontrastowym kolorze, aby łatwiej przyciągnąć wzrok.

 

 • Użyj przycisków udostępniania społecznościowego, aby zwiększyć zasięg swoich treści:

Wstaw je obok cennych treści. Lub umieść je na stronie z potwierdzeniem lub dziękuję za wypełniony formularz. Społeczeństwo jest obecnie królem, więc ułatw potencjalnym użytkownikom dzielenie się wspaniałymi treściami z przyjaciółmi.

 • Ogranicz długość swoich formularzy:

Pytanie o nieznane prowadzi do zbyt wrażliwych danych osobowych, które mogą ich odstraszyć. Początkowe pozyskiwanie nowych potencjalnych klientów powinno obejmować formularze internetowe z pięcioma polami lub mniej.

 • Przechwytuj różne informacje w różnych formularzach.

Możesz stopniowo budować profile kontaktów, prosząc o pewne informacje na temat formularzy na wczesnym etapie, a następnie kopać głębiej i prosząc o dodatkowe informacje na temat formularzy przed treściami na późnym etapie.

 • Jeśli to zrobisz, upewnij się, że treść jest tego warta:

Zadaj sobie pytanie, czy możesz udostępnić swoje dane osobowe za treści oferowane pod Twoim formularzem. Dłuższe, bardziej wartościowe elementy, takie jak eBooki lub białe księgi, są dobrymi elementami do połączenia z formularzem. Z drugiej strony infografiki lub krótkie filmy wideo mogą nie wymagać formy.

 • Rozdaj mnóstwo darmowych treści.

Angażowanie potencjalnych klientów jest ważne, więc nie zapobiegaj ich zużyciu przez umieszczanie formularzy przed wszystkim. Każdy fragment treści, który czytają, przybliża ich do kwalifikacji, więc bądź hojny.

 • Unikaj niechlujnych stron docelowych ze zbyt dużą ilością tekstu:

Im łatwiej potencjalni klienci będą mogli przejrzeć stronę docelową i zrozumieć, jakie korzyści przyniesie im treść, tym większe prawdopodobieństwo, że podejmie działania. Niech tekst będzie zwięzły i zwięzły. Użyj kul, aby przywołać ważne korzyści. Uzupełnij tekst obrazami.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *